Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


Terapia przeciw nowotworom

Dodany przez Feliks P. , w dniu 04/02/2012

(...) Zrównoważony rozrost gruczołu prostaty jest normalną konsekwencją starzenia się ciała człowieka i z biegiem wieku dotyka bardzo wielu mężczyzn. Symptomowi temu towarzyszą takie czynniki jak tryb życia związany ze stresem, zbyt mało różnorodne odżywianie się, mała ilość ruchu. Dlatego lekarze polecają działania z zakresu profilaktyki takie jak jogging, wizyty cykliczne u specjalistów, ćwiczenia sportowe, zbilansowana dieta, itp. Prostata nazywana jest położonym w bezpośrednim sąsiedztwie pęcherza moczowego gruczołem krokowym. Jest odpowiedzialna za wytwarzanie wykorzystywanych przez układ rozrodczy hormonów. Niestety gruczoł prostaty jest nadzwyczaj podatny na ataki nowotworów. Rak prostaty jest czasami mylony z zapaleniem prostaty albo przerostem prostaty. Nowotwór prostaty nie daje na wstępie jednoznacznych objawów. Daje o sobie znać w późniejszym okresie i są zbliżone do zapalenia pęcherza moczowego. Jednym z objawów chorej prostaty jest częste oddawanie moczu.Problemy gruczołu prostaty kończą się parciem na cewkę moczową ale również zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja. Nieduże (...)

Powiązane tagi: leczenie, medycyna, zdrowie

Terapia przeciw nowotworom