Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


Terapia przeciw nowotworom

Dodany przez Feliks P. , w dniu 04/02/2012

(...) przerosty gruczołu prostaty można leczyć stosując leki. Zasadniczo terapia ta może mieć charakter raczej tymczasowy lecz efekty terapii przez kilka lat są satysfakcjonujące przy niedużej ilości efektów niepożądanych. W przypadku kłopotów poważniejszych wskazane jest poddać się operacji, żeby lekarz mógł fizycznie uwolnić pęcherz moczowy ze zbyt dużego ucisku rozrośniętego gruczołu. Od kilkunastu lat naukowcy realizują badania dotyczące zrozumienia mechanizmu powstawania nowotworów prostaty. Nie jest do końca zbadane, co jest przyczyną zamieniania przez organizm prawidłowych komórek gruczołu prostaty na komórki nowotworowe. Przypuszcza się, iż odpowiedzialne za to są wybrane fragmenty łańcucha DNA, mutowanie których może właśnie powodować namnażanie komórek nowotworowych. Badania medyczne nie wykazały predyspozycji dziedzicznych do zapadania na raka prostaty. Ale jeżeli jakiś mężczyzna w rodzinie chorował uprzednio na nowotwór gruczołu krokowego albo gdy zdecydował się na operację prostaty zaleca się okresową kontrolę stanu prostaty po ukończeniu 50-go roku życia. Najbardziej charakterystyczne rak (...)

Powiązane tagi: leczenie, medycyna, zdrowie

Terapia przeciw nowotworom