Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


wycieczki, wakacje, urlop

O Krakowie
Mąż podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa.

Myśli, jakim środkiem lokomocji do Krakowa dojechać. Do podjęcia decyzji tak naprawdę są trzy ewentualności: podróż samochodem, jazda pociągiem lub lot samolotem. Jako że ma tylko pięć dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, zatem by nie marnować czasu na długą podróż, pewnikiem poleci samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w obie strony w granicach kilkuset złotych, raczej zatem| nie ma się co zastanawiać. Lotnisko w Balicach jest całkiem dobrze połączone z centrum miasta. Co godzinę jeżdżą autobusy specjalne do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow takiego jak http://www.q24wypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow decydując się na taksówkę prywatną lub też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała ekipa w klimatyzowanym busie przybędzie sprawnie do swojego hostelu.

Kraków jest miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i cały region małopolski. W każdym roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy turystów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to klasycznie polskie miasto, cudownym trafem nie zniszczone przez ostatnią wojnę, gdzie spotkać można wiele skarbów historii dawnych epok.

Planując kilkudniową wizytę w Krakowie można skorzystać z ciekawej propozycji private tours Krakow i w komfortowy sposób obejrzeć najbardziej interesujące miejsca w Krakowie takie jak świetnie zachowana dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten obszar, zamieszkały przez ludność pochodzenia żydowskiego od stuleci, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, pochodzić wąskimi uliczkami albo też spróbować koszernego posiłku w jednej z żydowskich restauracji.

Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym autorstwa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny kościół gotycki posiada cenne zdobienia oraz niezwykle cenne sklepienia beczkowe. Ołtarz wykonany w cedrowym drewnie prezentowany i otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odtwarzany jest hejnał, którego dźwięki kończą się drastycznie na wspomnienie zabicia średniowiecznego grajka mongolską strzałą, który ostrzegał mieszkańców grodu przed zagrażającym im niebezpieczeństwem grając z wieży.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Królestwa Polskiego przypomina o dawnej potędze Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Współcześnie Wawel jest rozległym muzeum, w jakim można oglądać arcydzieła sztuki tkackiej, czyli słynne arrasy wawelskie. Nie zapomnij posłuchać bicia starego Dzwonu Zygmunta i zawitać do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Moon Hostel Kraków
31-035 Kraków, ul. Starowiślna 72
Polska,
Telefon: 12 429 43 25 Fax:
Moon Hostel Warszawa
00-372 Warszawa, ul. Foksal 16
Polska,
Telefon: 505-505-590 Fax:
Moon Hostel Wrocław
50-075 Wrocław, ul. Krupnicza 6-8
Polska,
Telefon: 71 343 00 22 Fax:

Zobacz to na zdjęciach:


wycieczki
wakacje
urlop

Na skutek ograniczenia handlu alkoholem mogą upadać małe sklepy

- Ograniczenia na handlu alkoholem mogą być bardzo dużym problemem dla małych sklepów. Nie wykluczone, że wiele z nich czeka upadłość - uważa Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry. Dodaje, że problem dotyczy to wszystkich sklepó...