Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


Podstawowe wyposażenie świadomego podróżnika

Dodany przez Feliks P., w dniu 13/07/2015

(...) Przed większym wyjazdem, wakacjami, a czasami, zwyczajnie po to, żeby podróżować palcem po mapie, warto zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, atlasy. Wszystkie te rzeczy ma w swojej ofercie księgarnia turystyczna. Jeżeli wybieramy się własnym autem w dłuższą trasę, w nieznane miejsce, warto - oprócz wyposażenia się w mapy GPS, które dokładnie pokierują, pokażą w jaki sposób ominąć korki, znajdą drogę z najlepszym widokiem, albo drogę najkrótszą, zaopatrzyć się w mapę papierową. Co, jeżeli sprzęt elektroniczny się zepsuje, rozładuje, ulegnie zniszczeniu? Zadbajmy o (...)

Powiązane tagi: podróże, urlop, wycieczki

Podstawowe wyposażenie świadomego podróżnika

Popularne zabytki i atrakcje Egiptu

Dodany przez Petronela I., w dniu 03/04/2015

(...) Egipt to państwo, które wielu osobom w pierwszej kolejności kojarzy się z turystyką. Wynika to z uwarunkowań historycznych. W Egipcie znajduje się wiele obiektów wywodzących się z czasów Starożytności, kiedy to krajem tym władali Faraonowie. Obiekty te przetrwały niekiedy po kilka tysięcy lat, a obecnie zostały udostępnione do zwiedzania turystom. Oprócz atrakcji w formie zabytków, dzięki słonecznej pogodzie przez większość roku Egipt jest także doskonałą lokalizacją do wypoczynku na plaży i uprawiania sportów wodnych (jeszcze więcej ciekawostek można znaleźć tutaj). Popularne zabytki Egiptu Każdy miłośnik Starożytności w pierwszej (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Popularne zabytki i atrakcje Egiptu

Moc narciarskich atrakcji w dolinie rzeki Ziller

Dodany przez Petronela I., w dniu 06/01/2015

(...) Zillertal Austria to jedno z najlepszych miejsc na wyjazdy narciarskie. Ten region w dolinie rzeki Ziller nieopodal Innsbrucka, czyli w samym sercu Tyrolu, oferuje prawie 500 kilometrów tras narciarskich z licznymi kolejkami linowymi, gondolami i wyciągami. Specjalne skipassy pozwalają na uczestniczenie w białym szaleństwie w atrakcyjnej cenie. Znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych, poparte licznymi trasami zjazdowymi, do snowboardu, narciarstwa biegowego i (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wyprawy

Moc narciarskich atrakcji w dolinie rzeki Ziller

Piekny kraj wschodu

Dodany przez Andersson, w dniu 20/08/2014

(...) Gruzja. Kraj wschodu, który kojarzy się przede wszystkim z trudną sytuacją, wojną i innymi problemami, jest miejscem, jakie coraz częściej wybierane jest na kierunek wakacyjnych wycieczek. Każdy, kto interesuje się tematyką wschodu, nie będzie się temu dziwić. Dzisiejsza Gruzja to miejsce, w którym wojna odeszła w zapomnienie, a kraj staje się miejscem nowoczesnym, ciekawym, wartym zobaczenia i co najważniejsze w pełni bezpiecznym. Komu można polecić wycieczkę do Gruzji ?Z cała pewnością nie są to wyjazdy dla osób, które na wakacjach oczekują tego, co mogą spotkać w krajach europejskich i modnych miejscach wakacyjnych podróży. Gruzja jest inna, odmienność tego (...)

Powiązane tagi: podróże, urlop, wakacje

Piekny kraj wschodu

Niezwykła perła Indochin

Dodany przez Feliks P., w dniu 03/07/2014

(...) Kambodża to niewielkie państwo usytuowane na terenie Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Kraj ten graniczy z Laosem, Tajlandią oraz Wietnamem. Z roku na rok państwo to jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów z Europy. I chociaż na terenie Kambodży nie ma dość dobrze zorganizowanej infrastruktury turystycznej, to można tu zetknąć się z wyjątkowo ciekawymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi. Kilka słów o historii KambodżyTereny dzisiejszej Kambodży były zamieszkiwane już w V tysiącleciu przed naszą erą. Jedną z najwcześniej zorganizowanych tu form politycznych było prawdopodobnie (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wycieczki, wyprawy

Niezwykła perła Indochin

Turystyczne atrakcje Wisły

Dodany przez Erwin, w dniu 13/06/2014

(...) zapewniają turystom ogrom rozmaitych atrakcji, przeznaczonych dla zwolenników różnych form spędzania czasu. Sympatycy wycieczek pieszych i długich spacerów mają do dyspozycji ponad 150 kilometrów odpowiednio przygotowanych szlaków turystycznych, pełnych urokliwych punktów widokowych. Do najchętniej obieranych celów podróży należą przede wszystkim Czantoria (995 m. n.p.m), Stożek (978 m. n.p.m.) oraz Barania Góra (...)

Powiązane tagi: beskidy śląskie, podróże, urlop, wisła, wycieczki

Turystyczne atrakcje Wisły

Najwyższy czas na wakacje

Dodany przez Jacek, w dniu 12/05/2014

(...) super ofertach, należy jednak uważać, z którym biurem planujemy wakacje. Niejedno biuro podróży dało już popalić swoim klientom, nagle ogłaszając bankructwo, zostawiając swoich turystów na pastwę losu. By ustrzec się takich sytuacji, należy w sposób rozważny wybrać biuro podróży i cel swoich wakacji. A rzeczywiście jest w czym wybierać. Atrakcyjne ceny, oferty last minute aż proszą się, by z nich skorzystać. Jeśli dysponujecie urlopem, który możecie wziąć w dowolnym momencie i (...)

Powiązane tagi: biura podróży, podróże, wakacje, wyprawy

Najwyższy czas na wakacje

Z wizytą w Poznaniu

Dodany przez Andersson, w dniu 30/04/2014

(...) oraz bar, przy którym są wydawane posiłki. Hotelowa restauracja to jednak nie tylko wyjątkowy klimat - to również ciekawe menu, które zostało przygotowane zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach. Atutem hotelu jest bez wątpienia doskonałe położenie, ale warto też zwrócić uwagę na przytulnie zaaranżowane wnętrza. Komfort pobytu poprawia nastrojowe oświetlenie (...)

Powiązane tagi: hotele, noclegi, podróże, wakacje, wycieczki

Z wizytą w Poznaniu

Caravaning na urlop

Dodany przez Andersson, w dniu 17/11/2012

(...) sposób na podróżowanie i wypoczynek. Kierowanie tymi pojazdami nie sprawia większych trudności a rosnąca ilość pól campingowych dokłada się do reklamowania tej ciekawej formy podróżowania. Ogranicza się dzięki temu koszty noclegu a paliwo rozliczane jest na podróżujących. (...)

Powiązane tagi: caravaning, podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Caravaning na urlop