Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


podróże, wycieczki, urlop

Podstawowe wyposażenie świadomego podróżnika
Przed większym wyjazdem, wakacjami, a czasami, zwyczajnie po to, żeby podróżować palcem po mapie, warto zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, atlasy.

Wszystkie te rzeczy ma w swojej ofercie księgarnia turystyczna.

Jeżeli wybieramy się własnym autem w dłuższą trasę, w nieznane miejsce, warto - oprócz wyposażenia się w mapy GPS, które dokładnie pokierują, pokażą w jaki sposób ominąć korki, znajdą drogę z najlepszym widokiem, albo drogę najkrótszą, zaopatrzyć się w mapę papierową. Co, jeżeli sprzęt elektroniczny się zepsuje, rozładuje, ulegnie zniszczeniu? Zadbajmy o alternatywę.

Wyjeżdżając, często, mamy chęć odpocząć od elektroniki, mediów, skupić się na tym co się dzieje "tu i teraz", zamiast przeglądaniu stron internetowych. Wtedy też, warto mieć pod ręką przewodnik po danym miejscu. Parę suchych faktów rzuca dodatkowe światło na miejsce, które zwiedzamy, przewodnik może wskazać ciekawe miejsce w pobliżu, które warto odwiedzić, a także - aktualne wydanie - zawiera informacje o ogólnej sytuacji politycznej, obyczajach, trikach, które są stosowane na turystach, żeby wyciągnąć z nich większość wakacyjnego budżetu.

Ciekawe są również mapy naścienne, które zdobią ściany mieszkań podróżników. Zaznaczają miejsca, które chcą odwiedzić, w których byli, doczepiają miniatury zdjęć, zaznaczają daty, które chcą pamiętać - to świetny pomysł nie tylko na przypomnienie sobie podstaw geografii, ale również na stworzenie fajnego wystroju i ciekawej pamiątki z wypraw.

W ofercie księgarni znajdują się też książki/reportaże podróżnicze. To nie tylko ciekawa lektura podczas, czy zamiast, podróży, ale źródło wielu subiektywnych, ciekawych spostrzeżeń autora, które pozwolą inaczej spojrzeć na obce kultury.

Zobacz to na zdjęciach:


podróże
wycieczki
urlop

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...