Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


turystyka, wyprawy, wakacje, podróże

Popularne zabytki i atrakcje Egiptu
Egipt to państwo, które wielu osobom w pierwszej kolejności kojarzy się z turystyką.

Wynika to z uwarunkowań historycznych. W Egipcie znajduje się wiele obiektów wywodzących się z czasów Starożytności, kiedy to krajem tym władali Faraonowie. Obiekty te przetrwały niekiedy po kilka tysięcy lat, a obecnie zostały udostępnione do zwiedzania turystom. Oprócz atrakcji w formie zabytków, dzięki słonecznej pogodzie przez większość roku Egipt jest także doskonałą lokalizacją do wypoczynku na plaży i uprawiania sportów wodnych (jeszcze więcej ciekawostek można znaleźć tutaj).

Popularne zabytki Egiptu
Każdy miłośnik Starożytności w pierwszej kolejności powinien odwiedzić Gizę. W obrębie tego trzeciego co do wielkości miasta Egiptu można znaleźć bardzo dużo zabytków z czasów Faraonów. Najbardziej rozpoznawalnym z nich jest Wielki Sfinks czyli posąg przedstawiający lwa posiadającego ludzką głowę. Ma on ponad 70 metrów długości i aż 20 metrów wysokości. Monument ten zlokalizowany jest nieopodal zespołu Wielkich Piramid w Gizie. Można je obejrzeć z zewnątrz, a także zwiedzić ich korytarze oraz komnaty z przewodnikiem. Wielkie Piramidy wybudowano w XXV wieku p.n.e. i jako jedyne spośród Siedmiu Cudów Świata Starożytnego przetrwały one do czasów nowożytnych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Piramida Cheopsa. Posiada ona aż 138 metrów wysokości i zbudowano ją z ponad 2 milionów wielotonowych bloków z kamienia. Oprócz tego bardzo interesującym miejscem jest Dolina Królów zlokalizowana w Tebach Zachodnich. Można w niej znaleźć liczne grobowce faraonów, które były zazwyczaj wydrążane w skałach, a wśród nich słynny grobowiec Tutenchamona, który został odkryty na początku XX wieku.

Sporty wodne w Egipcie
Oprócz zabytków, w Egipcie można także odnaleźć doskonałe lokalizacje do uprawiania wszelkiej maści sportów wodnych. Są to głównie kurorty przy Morzu Czerwonym. Prym wiedzie w tym Sharm el Sheikh. Ten kurort na południowym krańcu półwyspu Synaj posiada bardzo rozbudowaną ofertę. Można tam uprawiać takie sporty jak windsurfing, kitesurfing oraz pływać na nartach wodnych. Sharm el Sheikh to także doskonała lokalizacja dla osób, które uwielbiają nurkować. To dzięki obecności w Morzu Czerwonym licznych raf koralowych zlokalizowanych nieopodal kurortu, a także w pobliżu wyspy Tiran. Z innych lokalizacji godnych polecenia można wymienić przede wszystkim znajdującą się nad Morzem Czerwonym El Gounę z centrum kiteserfingu i windsurfingu o nazwie Red Sea Zone, a także Hurghadę będącą doskonałą bazą dla amatorów nurkowania oraz snorkelingu.

Zobacz to na zdjęciach:


turystyka
wyprawy
wakacje
podróże

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...