Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


podróże, wycieczki, urlop, beskidy śląskie, wisła

Turystyczne atrakcje Wisły
Nie trzeba godzinami szukać atrakcyjnych (i w wielu przypadkach bardzo drogich) zagranicznych wycieczek, żeby znaleźć się w pięknych okolicznościach przyrody i zwiedzić różne ciekawe miejsca.

Kto nigdy nie był w Beskidach, powinien z całą pewnością odwiedzić popularną, a przy tym niezwykle urokliwą miejscowość, jaką jest Wisła, położona w malowniczym Beskidzie Śląskim.

Tak miasteczko, jak i jego okolice zapewniają turystom ogrom rozmaitych atrakcji, przeznaczonych dla zwolenników różnych form spędzania czasu. Sympatycy wycieczek pieszych i długich spacerów mają do dyspozycji ponad 150 kilometrów odpowiednio przygotowanych szlaków turystycznych, pełnych urokliwych punktów widokowych. Do najchętniej obieranych celów podróży należą przede wszystkim Czantoria (995 m. n.p.m), Stożek (978 m. n.p.m.) oraz Barania Góra (1220 m. n. p.m.) i znajdująca się na jej szczycie wieża obserwacyjna.

Również fani rozmaitych zabytków znajdą w Wiśle niezwykle szeroki wybór interesujących miejsc. W pierwszej kolejności warto odwiedzić popularny Zamek Prezydenta RP, budowany w latach 1929-1931 (regularnie przebywał w nim m. in. Ignacy Mościcki). W samym centrum Wisły można natomiast zobaczyć unikalny, myśliwski zameczek Habsburgów, wybudowany pierwotnie na Przysłopiu i przeniesiony do miasta w 1986 roku.

Wisła oferuje także bogatą ofertę rozmaitych muzeów. Będąc na miejscu warto przede wszystkim zobaczyć Muzeum Beskidzkie, mieszczące się w budynku starej karczmy z 1794 roku, Muzeum Narciarstwa (niektóre eksponaty sięgają końcówki XIX wieku) oraz Muzeum Spadochroniarstwa (zarówno cywilnego, jak i wojskowego). Miasto oferuje także inne, bardziej aktywne formy rozrywki, takie jak paintball, quady, zorbing, łucznictwo, strzelnice i wiele innych.

Jeśli chodzi o noclegi, w Wiśle można się zatrzymać w jednym z komfortowych pensjonatów lub hoteli o różnym standardzie. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wynająć pokój w jednym z licznych schronisk, położonych na szlaku. Wiślańska baza noclegowa jest na tyle rozwinięta, iż nie ma konieczności rezerwowania pobytu z nadmiernie dużym wyprzedzeniem.

Zobacz to na zdjęciach:


podróże
wycieczki
urlop
beskidy śląskie
wisła

Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy na zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań projektów na realizacji. Pytanie - co ...