Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


Wakacyjny wypoczynek - jaki urlop zaplanować?

Dodany przez Iga, w dniu 18/07/2015

(...) Lato jest czasem, w którym zaczynamy planować wyczekiwany i wymarzony urlop. Zależy on nie tylko od budżetu, jakim dysponujemy, ale również od czasu, który jesteśmy poświęcić na wypoczynek. Pomysłów jest naprawdę wiele - wspaniałe wakacje możemy mieć zarówno w jednym z europejskich kurortów, jak i nad polskim morzem, czy w jednej ze spokojnych, górskich miejscowości.Ważne jest również, jaką formę odpoczynku preferujemy - czy jest to leżenie na plaży i pływanie w morzu, zwiedzanie miast i wizyta w licznych muzeach, czy wędrówki po spokojnych i oderwanych od rzeczywistości górskich szlakach.Poznaj nowe, europejskie miastaJeśli jesteśmy turystami, którzy lubią podczas podróży poznawać nowe kultury, tradycje i obyczaje, a także zwiedzać liczne muzea i podziwiać zabytki, na cel powinniśmy wybrać jedną z europejskich stolic. Tego rodzaju wycieczka będzie niezwykle łatwa w (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Wakacyjny wypoczynek - jaki urlop zaplanować?

Szczecin - miasto piękna

Dodany przez Jacek, w dniu 15/05/2015

(...) Szczecin to piękne miasto. Potwierdzi to każdy, kto był. A kto nie był niechaj żałuje. Choć Szczecin wcale nie leży nad morzem (naprawdę, do morza ma jeszcze spory kawałek) to mimo wszystko warto go zwiedzić. Niesprawiedliwie uważa się, że Szczecin do pięt nie dorasta takiemu Krakowowi, Warszawie czy Poznaniowi... Każde z tych miast jest piękne. Każde z tych miast jest inne. Szczecin naprawdę nie odstaje poziomem od tych wszystkich miast.Nocleg w hotelu w Szczecinie warto sobie zarezerwować, jeżeli (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Szczecin - miasto piękna

Popularne zabytki i atrakcje Egiptu

Dodany przez Petronela I., w dniu 03/04/2015

(...) kolejności powinien odwiedzić Gizę. W obrębie tego trzeciego co do wielkości miasta Egiptu można znaleźć bardzo dużo zabytków z czasów Faraonów. Najbardziej rozpoznawalnym z nich jest Wielki Sfinks czyli posąg przedstawiający lwa posiadającego ludzką głowę. Ma on ponad 70 metrów długości i aż 20 metrów wysokości. Monument ten zlokalizowany jest nieopodal zespołu Wielkich Piramid w Gizie. Można je obejrzeć z zewnątrz, a także zwiedzić ich korytarze oraz komnaty z przewodnikiem. Wielkie Piramidy wybudowano w XXV wieku p.n.e. i jako jedyne spośród Siedmiu Cudów Świata Starożytnego przetrwały one do czasów nowożytnych. Wśród nich na (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wakacje, wyprawy

Popularne zabytki i atrakcje Egiptu

Moc narciarskich atrakcji w dolinie rzeki Ziller

Dodany przez Petronela I., w dniu 06/01/2015

(...) saneczkarstwa, a także lodowiska do jazdy na łyżwach pozwalają spędzić wspaniały urlop i ferie w zimowej scenerii. Jeśli chodzi o sprzęt narciarski, w Zillertal znajduje się wiele wypożyczalni profesjonalnego sprzętu narciarskiego posiadających atrakcyjne ceny ze specjalnymi zniżkami dla rodzin oraz przy kilkudniowym wypożyczeniu sprzętu. Osoby o małym doświadczeniu w sportach zimowych powinna zaś zainteresować oferta szkół narciarskich znajdujących się w (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wyprawy

Moc narciarskich atrakcji w dolinie rzeki Ziller

Wycieczka w góry!

Dodany przez Petronela I., w dniu 18/12/2014

(...) Beskid Śląski uznawany jest za jeden z najpopularniejszych, ale i najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w naszym kraju. Wybierając się na wypoczynek w Szczyrku możemy skorzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych gwarantujących nam świetną zabawę.  Dobry nocleg znajdziemy tutaj. Oczywiście należy też wspomnieć o wszelkich wyciągach i trasach narciarskich, które tłumnie odwiedzane są głównie w sezonie zimowym. Beskidy Śląskie to obszar, który zapewnia nam wiele atrakcji tych aktywnych, ale i biernych zarówno latem, jak i zimą. Turyści nigdy nie będą mogli narzekać tu na nudę. Latem możemy tutaj skorzystać ze szlaków turystycznych, które swoją drogą są bardzo (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wakacje

Wycieczka w góry!

Niezwykła perła Indochin

Dodany przez Feliks P., w dniu 03/07/2014

(...) państwo Funan. Późniejsze stulecia to księstwo Czenla oraz powstanie zjednoczonego państwa Khmerów (jego złoty wiek przypada na okres od IX do XIII wieku). Na początku XVI wieku na tereny Kambodży zaczęli napływać misjonarze z Europy. XIX wiek to okres podboju Kambodży przez Francję. Niepodległość Kambodża odzyskała na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Późniejsze lata to okres wojny domowej oraz rządów Czerwonych Khmerów. Od 1993 roku Kambodża jest monarchią z elementami demokracji parlamentarnej. Kiedy najlepiej jechać?W Kambodży panuje klimat podzwrotnikowy monsunowy, co wiąże się z występowaniem (...)

Powiązane tagi: podróże, turystyka, wycieczki, wyprawy

Niezwykła perła Indochin

Okres ferii zimowych

Dodany przez Janek, w dniu 25/03/2014

(...) chociażby zakopane, jest bardzo obszerna i niezwykle korzystna. O wolne pokoje tuż przed sylwestrem jest niezwykle trudno, zwłaszcza w najbardziej popularnych miejscach i tych, do których dojazd jest najłatwiejszy.Noclegi w Zakopanem cieszą się tak dużą popularnością przede wszystkim ze względu na prestiż tej miejscowości górskiej, która została przystosowana typowo pod działalność turystyczną. (...)

Powiązane tagi: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Okres ferii zimowych

Tam gdzie są krasnale

Dodany przez Feliks P., w dniu 01/12/2012

(...) miast posiada najlepsze połączenie komunikacyjne z zachodnią Europą. Do stolicy dolnego śląska prowadzi autostrada z Niemiec, kursuje wiele pociągów za granicę oraz funkcjonuje lotnisko z połączeniami do wielu miast Europy zachodniej. Dzięki temu powstają wciąż nowe inwestycje. Poza inwestycjami mieszkaniowymi, można wyróżnić powstającą obwodnicę Wrocławia a także budowę stadionu na mecze Euro 2012. Inwestycje we Wrocławiu mają za zadanie przyciągnąć jeszcze większą liczbę pracodawców, inwestorów do (...)

Powiązane tagi: dolny śląsk, turystyka, wrocław

Tam gdzie są krasnale

Caravaning na urlop

Dodany przez Andersson, w dniu 17/11/2012

(...) Bardzo szybko powstają nowe kluby, zrzeszające zadowolonych posiadaczy przyczepy. Sam pojazd jest wygodny i posiada zbliżone wyposażenie do standardowego mieszkania. Ta zmotoryzowana forma relaksu daje wielu ludziom poczucie wolności, niezależności, przygody. Stale także zwiększana (...)

Powiązane tagi: caravaning, podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Caravaning na urlop