Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


O Krakowie

Dodany przez Iza L., w dniu 04/11/2015

(...) Mąż podróżuje w przyszłym miesiącu do Krakowa. Myśli, jakim środkiem lokomocji do Krakowa dojechać. Do podjęcia decyzji tak naprawdę są trzy ewentualności: podróż samochodem, jazda pociągiem lub lot samolotem. Jako że ma tylko pięć dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, zatem by nie marnować czasu na długą podróż, pewnikiem poleci samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w obie strony w granicach kilkuset złotych, raczej zatem| nie ma się co zastanawiać. Lotnisko w Balicach jest całkiem dobrze połączone z centrum miasta. Co godzinę jeżdżą autobusy specjalne do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow takiego jak http://www.q24wypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow decydując się na taksówkę prywatną lub też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała ekipa w klimatyzowanym busie przybędzie sprawnie do swojego hostelu. (...)

Powiązane tagi: urlop, wakacje, wycieczki

O Krakowie

Wakacyjny wypoczynek - jaki urlop zaplanować?

Dodany przez Iga, w dniu 18/07/2015

(...) organizacji - tanie bilety lotnicze, jak i noclegi w hostelach możemy zabukować za pośrednictwem internetu. Turyści, którzy pasjonują się historią, sztuką i lubią podziwiać ciekawą architekturę z przyjemnością latają do Rzymu, Paryża, czy Madrytu. Jeśli szukamy nieco mniej zatłoczonego, ale również urokliwego miejsca, zdecydujmy się na spokojne regiony, takie jak słoneczna Toskania, czy jedna z francuskich prowincji. Właśnie w takich regionach najbardziej widoczne są codzienne rytuały i nawyki mieszkańców.Kąpiele słoneczne i plażowanieJeśli wakacje to czas, który jednoznacznie kojarzy się nam z przebywaniem na plaży, opalaniem i pływaniem, powinniśmy wybrać się w rejon, który gwarantuje nam piękna pogodę, ale i doskonałe warunki do plażowania. Niezwykle lubiane przez polskich turystów, szczególnie na przełomie czerwca i lipca jest Morze Bałtyckie. Oprócz pływania, (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Wakacyjny wypoczynek - jaki urlop zaplanować?

Podstawowe wyposażenie świadomego podróżnika

Dodany przez Feliks P., w dniu 13/07/2015

(...) alternatywę. Wyjeżdżając, często, mamy chęć odpocząć od elektroniki, mediów, skupić się na tym co się dzieje "tu i teraz", zamiast przeglądaniu stron internetowych. Wtedy też, warto mieć pod ręką przewodnik po danym miejscu. Parę suchych faktów rzuca dodatkowe światło na miejsce, które zwiedzamy, przewodnik może wskazać ciekawe miejsce w pobliżu, które warto odwiedzić, a także - aktualne wydanie - zawiera informacje o ogólnej sytuacji politycznej, obyczajach, trikach, które są stosowane na turystach, żeby wyciągnąć z nich większość wakacyjnego budżetu. Ciekawe są (...)

Powiązane tagi: podróże, urlop, wycieczki

Podstawowe wyposażenie świadomego podróżnika

Szczecin - miasto piękna

Dodany przez Jacek, w dniu 15/05/2015

(...) planujemy zwiedzanie miasta. Jeden dzień to zdecydowanie za mało na to, by zobaczyć wszystko, co zobaczenia jest warte. Nie warto zwiedzać, pędząc na złamanie karku - po co? Przecież można rozłożyć zwiedzanie na kilka spokojnych dni. Urlop to czas wypoczynku, a nie obowiązkowego zaliczania wszystkich atrakcji i biegania z językiem u pasa. Szczecin jest też wyjątkowo pięknym miastem by wziąć w nim ślub. Organizacja wesela w Szczecinie, w pięknych okolicznościach tego historycznego miasta to coś, co (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Szczecin - miasto piękna

Wycieczka w góry!

Dodany przez Petronela I., w dniu 18/12/2014

(...) dobrze oznakowane, a co najlepsze dla włóczykija, prowadzą nas przez bardzo malownicze tereny. Oprócz tego polecić można odwiedzenie wszystkich punktów widokowych - zdjęcia z takich miejsc mogą być świetną pocztówką wysłaną do rodziny. Ponadto warto także skorzystać z oferty parków linowych, bowiem to tutaj są one najbardziej ekstremalne! W sezonie zimowych natomiast czekają tu na nas wyciągi krzesełkowe, talerzykowe jak i orczykowe. Dla starszych turystów przygotowano świetne trasy zjazdowe i biegowe, które potrafią podkręcić adrenalinę! Natomiast najmłodsi turyści mają w Beskidzie swoje tak zwane ogródki narciarskie z karuzelami  i innymi fantastycznymi atrakcjami. Jeśli (...)

Powiązane tagi: turystyka, urlop, wakacje

Wycieczka w góry!

Piekny kraj wschodu

Dodany przez Andersson, w dniu 20/08/2014

(...) kraju jest jak najbardziej zrozumiała. Gruzja to kraj położony interesującym historycznie rejonie. Gruzja to inna kultura, inna mentalność ludzi i historia, która warto poznać. Gruzja jest krajem stosunkowo młodym, jako kraj, powstała po rozpadzie ZSRR, nie oznacza to jednak, że kultura i tradycja Gruzji nie jest starsza. ZSRR skupiał wiele republik, które cechowały się swoją kulturą, tradycją i były niejako na siłę włączone w obręb tego kraju. Republik tak odmiennych od dzisiejszej Rosji. Dlaczego warto odwiedzić Gruzję? Gruzja to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie. Kraj, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Jadąc tam można zapoznać się ze starą (...)

Powiązane tagi: podróże, urlop, wakacje

Piekny kraj wschodu

Kierunek Azja, Nepal czeka!

Dodany przez Feliks P., w dniu 13/08/2014

(...) Polacy już kilka lat temu zamiast wakacyjnego wypoczynku nad polskim morzem, zaczęli spędzać swój urlop nad Morzem Śródziemnym. Wynika to nie tylko z faktu, że Morze Śródziemne gwarantuje dobrą pogodę przez cały pobyt, ale również z tego, że ceny nad Bałtykiem rosną z roku na rok. Dwutygodniowy pobyt z całą rodziną przestał być już tanim wypoczynkiem. Jeżeli jednak w tych samych pieniądzach można zobaczyć inne zakątki świata, to dlaczego nie skorzystać? Z roku na rok można również zauważyć tendencję wzrostową dotyczącą egzotycznych wycieczek. Jednym z kierunków najbardziej obleganych i najczęściej wybieranych jest Azja. Dziś zapraszamy do Nepalu z biurem podróży Ex (...)

Powiązane tagi: urlop, wycieczki, wyprawy

Kierunek Azja, Nepal czeka!

Turystyczne atrakcje Wisły

Dodany przez Erwin, w dniu 13/06/2014

(...) (1220 m. n. p.m.) i znajdująca się na jej szczycie wieża obserwacyjna.Również fani rozmaitych zabytków znajdą w Wiśle niezwykle szeroki wybór interesujących miejsc. W pierwszej kolejności warto odwiedzić popularny Zamek Prezydenta RP, budowany w latach 1929-1931 (regularnie przebywał w nim m. in. Ignacy Mościcki). W samym centrum Wisły można natomiast zobaczyć unikalny, myśliwski zameczek Habsburgów, wybudowany (...)

Powiązane tagi: beskidy śląskie, podróże, urlop, wisła, wycieczki

Turystyczne atrakcje Wisły

Okres ferii zimowych

Dodany przez Janek, w dniu 25/03/2014

(...) Najłatwiej miejsce do nocowania można znaleźć w internecie na stronach, takich, jak tutaj. Co roku zarówno w okresie zimowym jak i letnim, odwiedza je tysiące turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym głównie turystów niemieckich. Uroki tej miejscowości i otaczających ja gór są podkreślane przez wielu miłośników krajobrazów. Nic więc dziwnego, że popularność ośrodków wczasowych i (...)

Powiązane tagi: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Okres ferii zimowych

Caravaning na urlop

Dodany przez Andersson, w dniu 17/11/2012

(...) jest ilość serwisów internetowych o tematyce caravaningu a uzupełniane wpisy przez internautów stanowią doskonałe źródło najnowszych wieści i opinii. Ludzie posiadający campery często gromadzą się w małe społeczności, spotykają się na organizowanych spotkaniach i (...)

Powiązane tagi: caravaning, podróże, turystyka, urlop, wycieczki

Caravaning na urlop

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Dodany przez Erwin, w dniu 10/11/2012

(...) kilkadziesiąt chwil drogi w leśną głuszę albo nad jeziorko. Jako że uwielbiam jazdę konną, a nie ma lepszej niż Kaszuby krainy w naszym kraju, żeby pojeździć na koniu zatem poszukując lokalizacji, w których chciałbym się zatrzymać, zazwyczaj wybieram te, które oferują możliwość eskapad konnych. Obywatele Trójmiasta często przybywają do tego folwarku, żeby zorganizować różnego typu bankiety lub imprezy rodzinne takie jak chrzciny lub wesele. Miejsce to jest też świetną lokalizacją dla (...)

Powiązane tagi: agroturystyka, urlop, wakacje, wycieczki

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?