Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


turystyka, wyprawy, urlop

Wakacyjny wypoczynek - jaki urlop zaplanować?
Lato jest czasem, w którym zaczynamy planować wyczekiwany i wymarzony urlop.

Zależy on nie tylko od budżetu, jakim dysponujemy, ale również od czasu, który jesteśmy poświęcić na wypoczynek. Pomysłów jest naprawdę wiele - wspaniałe wakacje możemy mieć zarówno w jednym z europejskich kurortów, jak i nad polskim morzem, czy w jednej ze spokojnych, górskich miejscowości.
Ważne jest również, jaką formę odpoczynku preferujemy - czy jest to leżenie na plaży i pływanie w morzu, zwiedzanie miast i wizyta w licznych muzeach, czy wędrówki po spokojnych i oderwanych od rzeczywistości górskich szlakach.

Poznaj nowe, europejskie miasta

Jeśli jesteśmy turystami, którzy lubią podczas podróży poznawać nowe kultury, tradycje i obyczaje, a także zwiedzać liczne muzea i podziwiać zabytki, na cel powinniśmy wybrać jedną z europejskich stolic. Tego rodzaju wycieczka będzie niezwykle łatwa w organizacji - tanie bilety lotnicze, jak i noclegi w hostelach możemy zabukować za pośrednictwem internetu.
Turyści, którzy pasjonują się historią, sztuką i lubią podziwiać ciekawą architekturę z przyjemnością latają do Rzymu, Paryża, czy Madrytu. Jeśli szukamy nieco mniej zatłoczonego, ale również urokliwego miejsca, zdecydujmy się na spokojne regiony, takie jak słoneczna Toskania, czy jedna z francuskich prowincji. Właśnie w takich regionach najbardziej widoczne są codzienne rytuały i nawyki mieszkańców.

Kąpiele słoneczne i plażowanie

Jeśli wakacje to czas, który jednoznacznie kojarzy się nam z przebywaniem na plaży, opalaniem i pływaniem, powinniśmy wybrać się w rejon, który gwarantuje nam piękna pogodę, ale i doskonałe warunki do plażowania. Niezwykle lubiane przez polskich turystów, szczególnie na przełomie czerwca i lipca jest Morze Bałtyckie. Oprócz pływania, jest to świetny rejon dla wielbicieli sportów wodnych - odpowiednie warunki do ich uprawiania gwarantuje nam Zatoka Pucka.
Nad polskie morze wybierzmy się również, gdy nie dysponujemy dużym budżetem - w wielu kurortach znajdują się nowocześnie wyposażone pola namiotowe oraz kempingi.

Znaleźć odpoczynek w górach

Polskie góry są wymarzonym miejscem dla tych, którzy urlop lubią spędzać przede wszystkim aktywnie, a najlepiej w pobliżu natury. Bieszczady, Tatry, Beskidy, czy Sudety - w Polsce możliwości jest naprawdę sporo. Możemy wybrać mniej skomplikowane, bardziej znane szlaki lub spróbować swoich sił na nieco bardziej wymagających wędrówkach. Pamiętajmy, aby do takiej wyprawy dobrze się przygotować - komfortowa i sprawdzona odzież to podstawa.

Powyższe propozycje naturalnie nie wyczerpują pomysłów na udany urlop. Wiele innych ciekawych pomysłów można także znaleźć pod linkiem.

Zobacz to na zdjęciach:


turystyka
wyprawy
urlop

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...