Kategorie

Najnowsze

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na studia podyplomowe Łódź z controllingu finansowego. Tegoroczny nabór wniosków trwa w dniach 15.02.2013 - 16.06.2013.

Ciekawą alternatywą dla imprezy w tradycyjnym budynku baru, dyskoteki czy klubu mogą być namioty imprezowe dzięki którym można zorganizować przyjemną imprezę w plenerze bez obaw o to, że dobrą zabawę zniweczy nam słaba pogoda.


turystyka, wakacje, urlop

Wycieczka w góry!
Beskid Śląski uznawany jest za jeden z najpopularniejszych, ale i najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w naszym kraju.

Wybierając się na wypoczynek w Szczyrku możemy skorzystać z licznych szlaków pieszych i rowerowych gwarantujących nam świetną zabawę.  Dobry nocleg znajdziemy tutaj. Oczywiście należy też wspomnieć o wszelkich wyciągach i trasach narciarskich, które tłumnie odwiedzane są głównie w sezonie zimowym.

Beskidy Śląskie to obszar, który zapewnia nam wiele atrakcji tych aktywnych, ale i biernych zarówno latem, jak i zimą. Turyści nigdy nie będą mogli narzekać tu na nudę. Latem możemy tutaj skorzystać ze szlaków turystycznych, które swoją drogą są bardzo dobrze oznakowane, a co najlepsze dla włóczykija, prowadzą nas przez bardzo malownicze tereny. Oprócz tego polecić można odwiedzenie wszystkich punktów widokowych - zdjęcia z takich miejsc mogą być świetną pocztówką wysłaną do rodziny. Ponadto warto także skorzystać z oferty parków linowych, bowiem to tutaj są one najbardziej ekstremalne! W sezonie zimowych natomiast czekają tu na nas wyciągi krzesełkowe, talerzykowe jak i orczykowe. Dla starszych turystów przygotowano świetne trasy zjazdowe i biegowe, które potrafią podkręcić adrenalinę! Natomiast najmłodsi turyści mają w Beskidzie swoje tak zwane ogródki narciarskie z karuzelami  i innymi fantastycznymi atrakcjami.

Jeśli już wybierzemy się na wycieczkę w Beskidy Śląskie warto jest także zwiedzić kilka miejsc, w których znajdują się perełki architektury. Znajdują się tu bowiem nie tylko murowane świątynie, ale także wyjątkowe dla tego regionu drewniane kościółki czy też tradycyjne, charakterystyczne chaty góralskie. Jeśli chodzi o górali, jest to też bardzo specyficzna grupa ludzi, która ma wiele ciekawych obrzędów i obyczajów - sama rozmowa z góralem może nam przynieść wiele wrażeń i na pewno pojawi się na naszych twarzach uśmiech. Polecamy także wybrać się na dowolną biesiadę, gdzie usłyszymy góralskie przyśpiewki i zobaczymy tańce. A może sami z przyjemnością pójdziemy w takie tany?

Zobacz to na zdjęciach:


turystyka
wakacje
urlop

W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Król...